środa, 25 maja 2011

Porozmawiajmy o kolorach .........

Większość z Was ma też własne blogi więc mam nadzieję, że taka rozmowa przyda się wszystkim. Jak już wspominałam też nie lubię zbyt ciemnego tła albo może lepiej to ujmę ....nie lubię mocnego kontrastu bo to właśnie męczy oczy. Oczywiście czy lepiej jest gdy tło jest ciemne czy jasne wiele zależy od upodobań , ale z pewnością kolory ostre są mniej przyjemne w odbiorze niż pastelowe .....cały czas odnoszę się do tego jak kolory na nas wpływają podczas czytania.
Podczas tworzenia tego bloga wiele o tym myślałam i wiele eksperymentów przeprowadziłam nim powstało to co widzicie......muszę tu jeszcze dodać , że jak sama nazwa wskazuje to właściwie miała być galeria a co za tym idzie starałam się dobrać takie tło aby zdięcia najlepiej się prezentowały .Osobiście uważam iż ciemne w miarą neutralne tło podkreśla walory zdięcia.......  przyznaję też iż nie myślałam wtedy, że będę się tu szczególnie rozpisywać ....... ale z czasem zaczęło pojawiać się coraz więcej tekstów i komentarzy co przyznam szalenie mnie cieszy ! Trochę się rozgadałam więc do rzeczy ........aby nie odstraszać Was zaraz rozjaśnię choć trochę to nieszcząsne tło a później wyruszę na poszukiwania .........bardzo jestem ciekawa co o tym wszystkim myślicie i jakie są Wasze doświadczenia . Znacie może jakieś strony z ciekawymi tłami????

4 komentarze:

 1. Kasiu..co do tła do zdjęć,masz absolutną rację-nic nie rozprasza uwagi i można się skupić na fotce.
  Do czytania ja osobiście wolę jasne tło.
  Podaję Ci link z tłami do blogów.
  Pozdrawiam!
  http://www.backgroundfairy.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję !!!! Przetestowałam kilka bo mi się bardzo spodobały ale .......no właśnie, fotki na nich giną ....będę musiała podiąć ciężką decyzję ......

  OdpowiedzUsuń
 3. Podaje Ci adres strony, która znalazłam.
  http://vardamirvintage.blogspot.com
  Tła są piękne. Ale chyba nie w Twoim stylu. Sama zdecyduj. Ja mam bloga niecały miesiąc i już 3 razy zmieniałam tło i czcionki. I myślę, że dalej będę w wolnej chwili eksperymentować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gocha, dziękuję Ci bardzo !! Tak miło gdy można liczyć na pomoc innych :)))))
  Stronkę przejrzałam i znalazłam kilka ciekawych, ale znowu ta sama historia ......zbyt dużo się na nich dzieje więc nie nadają się specjalnie na tło do bloga gdzie głównie pojawiają się fotki........muszę się chyba zadowolić własnym projektem ale, pewnie będzie tak jak i u Ciebie czyli wszystko zmiennym będzie ;)..........dziś już nie mam siły przewracać wszystkiego do góry nogami więc za zmiany zabiorę się jutro he, he.....

  OdpowiedzUsuń