niedziela, 26 czerwca 2011

Wołanie z przeszłości.....

To moje ulubione nosidło na wodę.........tego typu naczynia można tu jeszcze w wielu miejscach kupić.Wyrabiane są z czerwonej gliny i wspaniale zachowują świeżość wody w upalne dni.......wybrałam motywy afrykańskie bo i samo naczynie jak mi się wydaje z Afryki właśnie przybyło.


9 komentarzy:

 1. Piękne naczynie i jeszcze wspanialsze zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Naczynie fantastyczne! I kształt, i kolorystyka, i motywy! Bardzo klimatyczne:)

  A jeszcze tylko napiszę, że bardzo podoba mi się wygląd Twojego bloga!:) Wiem, że była tu dyskusja... miałam się wypowiedzieć, ale z braku czasu jakoś nie wyszło :(
  Bardzo nastrojowo teraz tu jest:)
  Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 3. zazdroszczę Ci tego naczynia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Naczynie piękne,funkcjonalne i praktyczne jak wszystko co pierwotne.W Brazyli afrykańska tradycja rzemieślnicza to raczej nic dziwnego,motywy wspominające sawannę i ten portret podkreślają korzenie kultury z której pochodzi to piękne nosidło do wody (najfajniejszy jest dziubek-cycek do picia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To nosidło ma dla mnie szczególne znaczenie......aby zarejestrować swoją pracownię musiałam najpierw otrzymać papiery rękodzielnicze a aby je otrzymać musiałam na oczach szanownej komisji coś stworzyć ;)......połączyłam tu decoupage i malowanie dzięki czemu jedną pracą uzyskałam pozwolenie na działalność w dwóch technikach.

  Bardzo dziękuję za odwiedziny :)))

  Alu,
  miałam nadzieję, że klimat małego, greckiego miasteczka , jego leniwe, gorące popołudnie zachęci Was do przycupnięcia tu na chwilkę po zagonionym dniu.....:)))))

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładne naczynko. Nie wiedziałabym, że to do wody jest. Pieknie ozdobione, jakby (właśnie) wykopane gdzieś spod 1000-ce lat.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kasiu naczynie na wodę bardzo klimatyczne. Bardzo mi sie podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 8. kocham takie klimaty, naczynie przepiękne

  OdpowiedzUsuń